Poradna

Jak správně uchovávat šperky: Udržte je krásné a lesklé na dlouhá léta

Zapomeňte na poztrácené náušnice, smotané řetízky či prsteny a naučte se, jak uchovávat šperky. Správné skladování šperků je klíčem k dlouhověkosti a zachování jejich krásy. V tomto článku se podíváme na to, proč je důležité šperky správně skladovat, na co si dát pozor u různých materiálů a co se může stát, pokud tuto péči zanedbáte.

Obrázek šperkovnice

Šperky, přestože jsou vyrobeny z odolných materiálů, mohou být náchylné k poškození, a to zejména v případě, že nejsou správně skladovány. Časem mohou ztratit svůj lesk, popřípadě může dojít k jejich deformaci nebo dokonce k poškození jejich povrchu.

Pokud i vy skladujete všechny své šperky v jedné krabičce, máte v nich nepořádek a nikdy neumíte najít kousek, který zrovna potřebujete, tento článek je pro vás. Naučte se, jak předcházet jejich zbytečnému opotřebování či poškození.

Šperky jsou často vystaveny různým negativním vlivům, jako jsou vlhkost, teplo, světlo, chemikálie či mechanické poškození. Stříbrné šperky mohou zčernat v důsledku oxidace, perly mohou ztratit svůj lesk a jemnost, jsou-li vystaveny přímému slunečnímu záření, a zlato může ztratit svůj lesk, pokud se poškodí mechanickým nárazem nebo kontaktem s tvrdšími materiály. Zřejmě vás tedy nepřekvapí, že nejlepším místem pro uložení šperků je uzavíratelná šperkovnice, která eliminuje vlhkost či přímé sluneční záření.

Ať už se jedná o drahé diamantové prsteny, zlaté řetízky nebo stříbrné náhrdelníky, cena těchto předmětů bývá vysoká. Zanedbání správného skladování může vést k jejich znehodnocení.

Pro někoho jsou šperky nostalgickými předměty, které si spojují se specifickými okamžiky v životě – ať už se jedná o zásnuby, svatbu, narozeniny nebo jiné významné události. Správné uchovávání šperků pomáhá udržet tyto vzpomínky živé a umožňuje je přenášet na další generace.

Myslete také na to, že šperky, které jsou dobře uchovávány, vypadají mnohem krásněji. Jejich lesk, čistota a bezvadný povrch jsou výsledkem pravidelné péče. Při nošení takových šperků se cítíte sebevědoměji – zvláště pokud víte, že jejich vzhled je bezvadný.

  • Na co si dát pozor u konkrétních materiálů

Základem při skladování šperků je, aby byly v suchu, takže žádná vlhká koupelna nepřichází v úvahu. Také by měly být v uzavíratelné krabičce, aby se na ně neprášilo. Různé materiály, ze kterých jsou šperky vyrobeny, však vyžadují odlišný přístup k jejich uchovávání. Umíte správně pečovat o nejpoužívanější materiály, jako jsou perly, zlato či stříbro?

Zlato

Jedná se o mimořádně odolný kov, avšak ani zlatu nesvědčí nesprávné skladování. V případě nevhodné péče může totiž ztratit svůj lesk. Nebezpečný je zejména kontakt s chemikáliemi, jako jsou parfémy, krémy a jiné kosmetické přípravky. Je také důležité, abyste šperky ze zlata ukládali do šperkovnice odděleně od jiných kovů – jen tak zabráníte jejich poškrábání.

Zlaté šperky by měly být skladovány na suchém místě, ideální ve šperkovnici, která má podšívku z jemného materiálu, jako je samet nebo hedvábí. Tento materiál zabraňuje tomu, aby se šperky poškodily třením o ostré či tvrdé povrchy.

Stříbro

Striebro je známe tým, že časom oxiduje a tmavne. Tento prirodzený proces je spôsobený reakciou striebra s kyslými zložkami nachádzajúcimi sa na pokožke či vo vzduchu. Aby tmavnutiu striebra predišli, strieborné šperky by mali byť uchovávané na mieste s nízkou vlhkosťou a mimo dosahu vzduchu. Najlepšou možnosťou je skladovať striebro v uzatvárateľných šperkovniciach. Šperky by sa nemali dotýkať a mali by byť uložené na tmavom mieste.

Oxidace je přirozený chemický proces, který se nejvíce projevuje na povrchu stříbrných šperků. Černění stříbra není nedostatkem šperku, ale jeho přirozenou vlastností.

Pokud stříbro po čase zčerná, je možné jej očistit speciálními čistícími prostředky na stříbro. Tyto prostředky odstraní tmavý povlak a vrátí šperku jeho původní lesk. Alespoň jednou měsíčně své stříbrné šperky přetřete speciálním hadříkem. Náš čistící hadřík na stříbro je nasáklý speciálním roztokem na čištění stříbrných šperků. Hadřík zbaví váš šperk nečistot, mastnoty i černého povlaku. Tato činnost vám zabere jen pár minut, ale vaše šperky se okamžitě rozzáří.

Obrázek šperků ve šperkovnici

Vše pro správnou péči o šperky

Platina

Platina je velmi tvrdý a odolný kov, který si zachovává svůj lesk i po mnoha letech. Ovšem i tento odolný kov vyžaduje správnou péči a skladování. Platina by měla být skladována odděleně od jiných kovů, nejlépe ve speciálních pytlících nebo v oddělených přihrádkách šperkovnice.

Čištění platinových šperků je snadné. Stačí je jemně přetřít jemným hadříkem namočeným ve vlažné vodě s přidáním jemného, ​​ideálně dětského mýdla. Po čištění je důležité šperky důkladně vysušit a až poté uložit do krabičky.

Perly

Perly jsou velmi jemné a citlivé na sucho, teplotu a chemikálie. Perlové šperky by nikdy neměly být skladovány v příliš teplém prostředí, protože vysoké teploty mohou způsobovat vysychání perel.Ideální je perly skladovat ve šperkovnici s jemnou podšívkou a s dostatečnou vlhkostí v okolí.

Perly by také měly být uchovávány odděleně od jiných šperků, aby se předešlo jejich poškrábání. Vzhledem k jejich křehkosti byste měli s perlovými šperky zacházet velmi opatrně a vyhýbat se jejich kontaktu s kosmetickými přípravky.

Šperky jsou odrazem vaší osobnosti a stylu. Zaslouží si být uchovávány na místě, kde budou v bezpečí a kde je vždy naleznete v perfektním stavu. Šperkovnice nabízejí ideální řešení pro každého, kdo si váží svých šperků.

Diamant

Diamanty jsou nejtvrdší ze všech drahých kamenů, zároveň jsou poměrně křehké, a proto by se neměly dotýkat jiných předmětů a šperků. Také diamantové šperky by měly být skladovány odděleně, ideálně ve šperkovnici se samostatnými přihrádkami pro každý šperk. Dejte si také pozor, aby diamantové šperky nepoškodily jiné z vašich pokladů.

Chcete-li očistit diamantové šperky, stačí je jemně přetřít měkkým kartáčkem namočeným ve vodě. Po čištění je důležité šperky vždy pečlivě vysušit.

Šperky v platu

Zirkon

Zirkonové šperky uchovávejte v uzavíratelné krabičce odděleně od jiných šperků, abyste zabránili jejich poškrábání. Zirkon je citlivý na vysoké teploty a chemikálie, proto byste měli s těmito šperky zacházet opravdu opatrně.

Čištění zirkonových šperků je podobné jako u diamantů. Namočte je do vlažné vody s mýdlem a jemně přetřete měkkým kartáčkem. Po čištění je důkladně vysušte.

  • Uložení podle druhů šperků

Kromě správného skladování podle materiálu je důležité také uložení šperků podle jejich druhu. Šperky vždy skladujte mimo dosah chemikálií, parfémů a kosmetiky. Dbejte na to, aby se šperky neohýbaly ani nedeformovaly. Jen tak si budete moci být jisti, že vaše poklady vám budou dělat radost dlouhá léta. Každý šperk si zaslouží své speciální místo ve šperkovnici. Tu by měla vlastnit každá milovnice krásných šperků.

Prsteny

Prsteny by měly být uloženy tak, aby se navzájem nedotýkaly a nepoškrábaly. Ideální možností je uložit do šperkovnice se samostatnými přihrádkami pro každý prsten, případně do samostatných látkových sáčků. Keramické misky na šperky vypadají hezky, ale z praktického hlediska vám je nedoporučujeme. Vhodnější jsou uzavíratelné krabičky vystlané jemnou látkou.

Náušnice

Malé náušnice se mohou snadno ztratit, proto byste je měli mít bezpečně uloženy ve šperkovnici se speciálními přihrádkami, případně zavěšeny na stojanech určených pro náušnice. Toto řešení zároveň zabrání jejich zamotání a poškození.

Náhrdelníky

Kolikrát se vám už stalo, že jste si chtěli dát svůj oblíbený řetízek, ale ten byl zcela zamotaný? Náhrdelníky jsou náchylné k zamotání, proto by měly být skladovány na speciálních háčcích nebo ve šperkovnici se samostatnými přihrádkami. Pokud se náhrdelník zamotá, může dojít k poškození řetízku nebo ozdobných kamínků.

Náramky

Náramky by měly být skladovány na měkkých podložkách nebo ve šperkovnici se samostatnými přihrádkami. Pokud jsou náramky vyrobeny z křehkých materiálů, jako jsou perly nebo drahokamy, je důležité je uchovávat odděleně od ostatních šperků, aby se předešlo jejich poškození.

Správné skladování šperků je klíčem k jejich dlouhověkosti a zachování jejich původní krásy. Investice do kvalitní šperkovnice není jen praktickým krokem, ale také způsobem, jak chránit své cenné předměty před poškozením a znehodnocením. Nezapomínejte na pravidelnou údržbu a čištění šperků, abyste se mohli z jejich krásy těšit dlouhá léta.

 
Jak poznat pravé stříbro?

Stříbro patří mezi nejoblíbenější drahé kovy a na rozdíl od zlata je cenově dostupnější. Stále častěji se však můžeme setkat s jeho napodobeninami. Nechcete-li při koupi stříbrných šperků udělat chybu, držte se našich rad. Jen tak se vyhnete zklamání z nekvalitní bižuterie, která vám vydrží sotva pár měsíců. Zjistěte, jak poznat pravé stříbro a odlišit jej od napodobenin či bižuterie.

Prsten v krabičce

Stříbro je vzácný kov, který je známý zejména svým elegantním designem a všestranným využitím. Je ceněno nejen pro svůj vzhled, ale také pro své vynikající vlastnosti a odolnost vůči korozi. Se stříbrem se většinou můžete setkat zejména v oblasti šperkařství, kde je mimořádně oblíbené. Důvodem je zejména jeho dlouhá životnost a odolnost, díky čemuž vám stříbrné šperky mohou dělat radost dlouhá léta.

S používáním stříbra se můžeme setkat i při výrobě mincí a medailí. Mnoho lidí investuje do stříbrných mincí nebo cihliček s vědomím, že jejich hodnota bude v budoucnu růst. Stříbro na investici je skvělým způsobem, jak uchovat hodnotu peněz i v dobách rostoucí inflace.

Stříbro plní nezaměnitelnou funkci iv domácnostech. Stříbrné příbory jsou totiž šperkem, na který nedá dopustit žádná hospodyňka. Jsou symbolem elegance a luxusu, a proto si po staletí zachovávají své čestné místo na prostřených stolech. Díky svému lesklému povrchu a ušlechtilé barvě přinášejí do každého stolování nádech prestiže a noblesy. Již od dob královských dvorů byly stříbrné příbory považovány za znak bohatství a společenského statusu.

Jednou z hlavních výhod stříbrných příborů je jejich dlouhá životnost. Při správné péči mohou tyto příbory vydržet po celé generace a stát se tak rodinným dědictvím.

Tento kov má ovšem také praktické využití v průmyslu. Používá se v elektronice pro výrobu kontaktů a vodičů, protože je výborným vodičem elektřiny. Stříbro najdeme také v medicíně, kde se využívají jeho přirozeně antibakteriální vlastnosti. V současnosti je stříbro oceňováno nejen pro svou krásu, ale také pro svou univerzálnost, která jej činí důležitým v mnoha oblastech našeho života.

Abyste si však mohli užít všech skvělých vlastností stříbra, je důležité umět odlišit pravé stříbro od jeho napodobenin. Ty jsou stále zdařilejší. Dokáží napodobit barvu i lesk stříbra, avšak nikoli jeho jedinečné vlastnosti. Za pár korun tak dostanete pěkně vypadající bižuterii, která však už po pár nošeních ztratí svůj lesk či barvu. Navíc vám může způsobit alergickou reakci.

Snubní prsteny od Olivie

  • Co je bižuterie?

Na rozdíl od drahých šperků, které jsou vyrobeny z drahých kovů jako zlato nebo stříbro, bižuterie se vyrábí z různých cenově dostupnějších materiálů. Nevýhodou však může být nízká odolnost a krátká životnost těchto materiálů. I proto se šperky někdy potáhnou vrstvou dražšího kovu, jako je zlato či stříbro, aby šperk působil luxusněji a odolněji.

Nejčastěji se můžete setkat s materiály jako:

Mosaz: Slitina mědi a zinku, která je pevná a má přirozeně zlatavý odstín
Měď: Měkký kov s teplým červeným odleskem, který se používá samostatně nebo v kombinaci s jinými kovy.
Hliník: Lehký a odolný kov, který je často potažen jinými materiály pro dosažení požadovaného vzhledu.
Slitiny: Kombinace různých kovů, které lze snadno formovat a poskytují různé barvy a textury.
Chirurgická ocel: Šperky z chirurgické oceli jsou odolné proti korozi a díky svým vlastnostem patří mezi to nejlepší z bižuterie. 

Nejčastěji se se stříbrem mylně zaměňuje právě chirurgická ocel, hliník a různé slitiny kovů. Ani jeden z těchto materiálů však svojí kvalitou nedokáže nahradit stříbro.

  • Charakteristické vlastnosti stříbra, kterých je třeba si všímat

Pravé stříbro má několik charakteristických vlastností, díky nimž lze odlišit jej od ostatních kovů. Mezi tyto vlastnosti patří především tvrdost, lesk, barva, odolnost vůči korozi a punc. Při výběru stříbrných šperků si nezapomínejte všímat ani puncovních značek, které vám o pravosti a kvalitě stříbra hodně napoví.

Tvrdost
Pravé stříbro je poměrně měkký kov, díky čemuž se s ním velmi dobře pracuje. Měkkost stříbra znamená, že je snadné jej tvarovat do různých šperků nebo dekorativních předmětů. Aby se zvýšila jeho pevnost a odolnost vůči poškození, obvykle se mísí s jinými kovy, nejčastěji s mědí. Taková slitina se nazývá „sterlingové stříbro“ a obsahuje 92,5 % čistého stříbra a 7,5 % jiných kovů. Jaké typy stříbra vlastně existují?.

Zásnubní prsten Amber

Stříbrné šperky je třeba správně pečovat. Jednou měsíčně je přetřete čistícím hadříkem a oni budou jako nové.

Lesk
Stříbro je známé svým výrazným leskem, který se často přirovnává k zrcadlu. Právě lesk je jedním z hlavních důvodů, proč je stříbro tak populární ve výrobě šperků a dekorací. Zářivý lesk si však stříbro zachová jen tehdy, budete-li o něj správně pečovat. Preventivním leštěním stříbrných šperků docílíte neustávajícího lesku a zabráníte výraznému znečištění. Pokud totiž stříbro není správně udržováno, může oxidovat a ztratit svůj lesk. Jedná se o poměrně běžný jev, který však lze snadno a rychle odstranit.

Náš TIP:
Stříbrné šperky alespoň jednou měsíčně přetřete čistícím hadříkem. Tato činnost vám zabere jen pár minut a vaše šperky se okamžitě rozzáří.

Barva
Pravé stříbro má krásnou šedo-stříbrnou barvu, která je mimořádně elegantní. Na rozdíl od jiných kovů, jako je například žluté zlato, stříbro má neutrální tón, který se hodí k různým barevným paletám a stylům. Díky své univerzální barvě se stříbro snadno kombinuje s jinými kovy a drahokamy. Aby si stříbrné šperky zachovaly svoji čistou barvu, nezapomínejte na správné skladování a pravidelné čištění.

Odolnost vůči korozi
Jednou z velkých výhod stříbra je jeho přirozená odolnost vůči korozi. Na rozdíl od železa nebo oceli, stříbro nerezaví. Nicméně má tendenci reagovat se sírou, která se nachází v ovzduší, což vede k tvorbě síranu stříbrného na povrchu. Tento proces se nazývá oxidace, a ačkoli nepoškozuje samotný kov, může ovlivnit jeho vzhled. Jak jsme uvedli již výše, tento tmavý povlak může být snadno odstraněn pomocí hadříku a speciálních čistících prostředků na stříbro nebo jednoduchými domácími metodami.

Punc
Puncování je proces, při kterém se na stříbrný výrobek vyrazí značka, která potvrzuje jeho pravost a ryzost. Punc je zároveň zárukou, že výrobek byl testován a splňuje zákonem stanovené normy pro obsah stříbra. V mnoha zemích je puncování povinné, aby se zabránilo padělání a aby si zákazník mohl být jist, že kupuje pravé stříbro. Puncování také zvyšuje hodnotu stříbrného výrobku, neboť slouží jako důkaz jeho kvality.

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak zjistit, zda je šperk ze stříbra, je hledat puncovní značku. Pravé stříbro je obvykle označeno puncem, který potvrzuje jeho ryzost.

Puncovní značky jsou symboly nebo čísla, která se používají k označení ryzosti stříbra a informace o výrobci nebo zemi, kde byl výrobek puncován. Nejběžnější puncovní značka pro sterlingové stříbro je číslo 925, což znamená, že 92,5 % slitiny tvoří čisté stříbro a zbylých 7,5 % jsou jiné kovy.

Kromě čísla může puncovní značka obsahovat také symboly nebo písmena, která reprezentují výrobce, puncovní úřad nebo zemi původu. Tyto značky jsou důležité, protože poskytují důležité informace o kvalitě a původu stříbrného předmětu, což může být užitečné při určování jeho hodnoty nebo autentičnosti.

Obvyklé ryzosti stříbra používané pro šperky jsou:

925 (sterlingové stříbro)
900
800

Snubní prsteny od Olivie

Puncovní značka je nejjednodušším poznávacím znakem drahého kovu. Šperk z pravého stříbra by měl mít vygravírované číslo označující jeho ryzost.

  • Ověření pravosti stříbra zvládnete i sami

Chcete jednoduchý návod, jak rozeznat stříbro od bižuterie? Existuje hned několik ověřených způsobů, pro které vám postačí běžné předměty, které máte jistě doma. Připravte si magnet, křídu či led a můžete začít testovat stříbro.

Test s magnetem

Princip: Ryzí stříbro je paramagnetický kov, což znamená, že není magnetické. Pokud se váš šperk přichytí o magnet, pravděpodobně nejde o stříbro, ale bižuterii s vysokým obsahem jiného kovu.

Postup: Použijte silný magnet a přiložte jej ke šperku. Pokud je předmět přitahován magnetem, jedná se pravděpodobně o slitinu obsahující železo nebo jiný magnetický kov.

Test s křídou

Princip: Stříbro reaguje s látkami obsaženými v křídě, díky čemuž způsobuje její ztmavnutí.

Postup: Tento test provádějte velmi opatrně, na méně viditelném místě šperku. Opatrně začněte třít šperk o bílou křídu. Pokud křída ztmavne, s velkou pravděpodobností máte v ruce stříbrný šperk.

Test s ledem

Princip: Stříbro má velmi vysokou tepelnou vodivost, což znamená, že led po dotyku se stříbrným předmětem rychleji roztaje.

Postup: Položte kostku ledu na stříbrný předmět. Pokud je daný šperk stříbrný, led pod ním začne rychle tát.

Test teplem

Princip: Stříbro má nejlepší tepelnou vodivost ze všech známých kovů. Stříbrný šperk se zahřeje i ochladí mnohem rychleji než bižuterie.

Postup: Pro testování stříbra pomocí této metody vám postačí vaše ruce, případně miska s horkou vodou. Pokud stříbrný šperk začnete zahřívat v dlaních, velmi rychle se zahřeje na teplotu vašeho těla. Totéž platí, pokud jej ponoříte do horké vody – stříbro se do několika vteřin ohřeje na její teplotu.

Nevíte, jestli máte co do činění s pravým stříbrem nebo držíte v ruce levnou napodobeninu? Nepodceňujte kontrolu pravosti stříbra a vyzkoušejte si jeden z našich domácích testů. Pokud si ani potom nebudete jisti, neváhejte se obrátit na odborníka. Ten vám v průběhu několika vteřin řekne, jestli je váš šperk z pravého stříbra. Hledáte-li kvalitní stříbrný šperk, na nás se můžete spolehnout. Vyberte si ze stovek krásných šperků z pravého stříbra.

Objevte nabídku stříbrných šperků pro každou příležitost

 

Jak pečovat o stříbrné šperky v létě?

Péče o stříbrné šperky v letních měsících vyžaduje zvláštní pozornost, aby si uchovaly svůj lesk a krásu. Letní období totiž přináší specifické výzvy, jako je zvýšené pocení, kontakt se slanou a chlorovanou vodou a vyšší vlhkost vzduchu, které mohou negativně ovlivnit stav stříbra. Tento článek vám nabídne praktické a konkrétní tipy, jak se o své stříbrné šperky starat během léta, aby i nadále zářily jako nové. Od správného skladování a čištění až po preventivní opatření při každodenních aktivitách – přečtěte si, jak udržet své cennosti v perfektním stavu.

Pozlacený prsten

  • Vyhýbejte se kontaktu s vodou a chemikáliemi

Přestože to může být malá komplikace, tak doporučujeme šperky sundat předtím, než budete plavat v moři nebo chlórované vodě. Protože slaná voda a chlór mohou nepříznivě působit na povrchovou úpravu šperku. 

Z toho samého důvodu doporučujeme šperky sundávat i před sprchováním, mytí rukou nebo při aplikaci krémů a parfémů.

  • Chraňte šperky před potem

Náš pot obsahuje sůl, která může urychlit oxidaci stříbra. Proto doporučujeme šperk sundat při sportu nebo jiných fyzicky náročných aktivitách. 

  • Správné skladování

Ukládejte šperky do vzduchotěsných obalů, jako jsou zipové sáčky, aby se minimalizoval kontakt se vzduchem a vlhkostí.

Používejte šperkovnice s přihrádkami, aby se šperky neodíraly o sebe.

  • Pravidelné čištění

Čistěte šperky jemným mýdlem a vodou, poté je osušte měkkým hadříkem.

Používejte speciální čisticí prostředky na stříbro (hadříky na leštění stříbra pro odstranění nečistot, popřípadě čisticí lázeň na větší nečistoty).

Ultrazvukové čističky používejte opatrně. Ultrazvukové čističe mohou být účinné, ale nejsou vhodné pro všechny šperky, zvláště pokud obsahují kameny nebo jsou starší. Před použitím se poraďte s odborníkem

  • Vyhýbejte se přímému slunci

Dlouhodobé vystavení přímému slunečnímu záření může způsobit ztrátu lesku stříbra. Snažte se šperky nosit ve stínu nebo je zakrývat.

  • Opatrnost při svlékání a oblékání

Šperky si nasazujte až po oblékání, aby nedošlo k zachycení a poškození o látky nebo zipy. Stejně tak si je sundávejte jako první, než začnete s převlékáním.

  • Rady pro konkrétní typy šperků

Prsteny: Sundávejte před manipulací s těžkými předměty, aby nedošlo k poškrábání nebo deformaci.
Náušnice: Čistěte je pravidelně, protože přicházejí do styku s oleji a kosmetikou z vlasů a obličeje.
Náramky a náhrdelníky: Vyhýbejte se nošení několika náramků najednou, aby nedocházelo k tření a poškození.

Tohle jsou tedy základní zásady správné péče o šperky v letním období. Věříme, že si na vše dáte pozor a vaše šperky budou stále krásně zářivé. 

 
Kdy pořídit první náušnice pro miminko a jaké zvolit

Výběr prvních náušnic pro miminko je jedním z důležitých momentů pro každou rodinu. Jaké jsou nejlepší dětské náušnice pro různé věkové skupiny a jaký materiál zvolit? Přečtěte si našeho průvodce a najděte náušnice, které budou nejen krásné, ale také bezpečné a pohodlné.

Maminka s miminkem

  • Kdy pořídit první náušnice?

Odkdy nosí miminka náušnice? Na tuto otázku neexistuje jednotná odpověď. Zatímco kdysi bylo běžné, že náušnice se holčičkám nastřelovaly už během prvních dnů po narození, dnes se často setkáváme s tím, že rodiče nechají dítě, aby toto rozhodnutí udělalo samé. Na otázku, kdy propíchnout uši miminku, tak mnoho rodičů nechává odpovědět holčička sama.

V minutě mezi rodiči převládal názor, že čím dříve se ouška propíchnou, tím nižší je šance, že si tento zákrok bude miminko pamatovat. Nejednou se však stávalo, že zákrok v porodnici byl proveden narychlo, docházelo k různých komplikacím, zánětům či bolestivému hojení. Dnes se mnoho rodičů přiklání k tomu, aby o nastřelení náušnic rozhodly děti samy.

Obecně se doporučuje počkat alespoň do věku tří měsíců, kdy má dítě absolvováno základní očkování, a to zejména proti tetanu. Před jakýmkoli zásahem do pokožky, včetně propíchnutí uší, by totiž mělo být dítě plně očkováno. Očkování proti tetanu zajišťuje ochranu proti bakteriální infekci, která může vzniknout při poranění kůže. Proto je ideální, aby bylo dítě před aplikací prvních náušnic očkováno minimálně první dávkou tetanové vakcíny. Tříměsíční miminko zároveň nemá tendenci chytat se za ouška a táhnout si nové náušničky.

  • Propíchnutí uší nebo nastřelení náušnic?

Nastřelení náušnic je velmi populární způsob, který využívá speciální pistolka. Celý proces začíná dezinfekcí místa, kde bude náušnice nastřelena, následuje označení bodu na ušním lalůčku a nakonec samotné nastřelení. Výhodou této metody je její rychlost, jelikož celý proces trvá jen několik sekund, a menší bolestivost, protože rychlost zákroku minimalizuje čas, po který je bolest pociťována.

Na rozdíl od nastřelení piercingu či propíchnutí jiných částí těla, tento zákrok je téměř bezbolestný. Lidé, kteří mají například piercing v ušní chrupavce, se shodují, že propíchnutí ušního lalůčku je rychlé a člověk ho téměř neucítí. Samotné nastřelení je otázkou několika vteřin.

Miminko smějící se

Nastřelení je také často vnímáno jako pohodlnější, protože zařízení je navrženo tak, aby byl celý proces co nejjednodušší a jen minimálně stresující. Nastřelení náušnic si miminko častokrát ani nevšimne, jediným nepříjemným momentem je samotný zvuk pistolky, která jemně cvakne. Během několika vteřin máte v uchu nastřeleny nové náušnice, které pak musíte nosit několik týdnů. Většinou se jedná o náušnice z hypoalergenního kovu – časté jsou náušnice z chirurgické oceli či stříbrné náušnice.

Ucho po nastřelení náušnic ve většině případů nekrvácí a během hojení, které bývá rychlé a bezproblémové, nedochází ani k tvorbě zánětů či hnisání.

Naopak propíchnutí uší jehlou je tradičnější metoda, která se často používá v profesionálních piercingových studiích. Při tomto postupu se používají sterilní, jednorázové jehly, které jsou speciálně navrženy pro tento účel. Propíchnutí uší miminka také začíná dezinfekcí místa a označením bodu na ušním lalůčku. Potom odborník jemně a precizně propíchne ucho sterilní jehlou a následně vloží náušnici. Výhodou propíchnutí jehlou je vyšší kontrola nad umístěním náušnice a možnost použití různých typů náušnic hned od začátku. V případě propíchnutí ucha jehlou však hrozí, že ranka bude více krvácet a hojení bude déle.

Vše, co potřebujete vědět o propíchnutí uší a nastřelení náušnic, naleznete v tomto článku

  • Tipy, jak vybrat první náušnice

Výběr prvních náušnic pro miminko může být obtížný úkol. Důležité je zohlednit materiál, velikost a typ zapínání. Pro nejmenší miminka jsou vhodné náušnice z bílého zlata nebo chirurgické oceli, které jsou hypoalergenní a bezpečné. První dětské náušnice by měly být malé, lehké as bezpečným zapínáním. Máte-li pochybnosti o výběru správných náušnic, neváhejte se poradit s pediatrem nebo profesionálním piercerem. Tito odborníci vám mohou poskytnout cenné rady a doporučení na základě zkušeností a odborných znalostí.

Při výběru dětských náušnic pro miminka se zaměřte zejména na tři základní parametry:

  1. materiál náušnic
  2. velikost náušnic
  3. typ zapínání

První náušnice či náušnice pro miminko by měly být vyrobeny z hypoalergenního kovu, jakým je chirurgická ocel, stříbro či zlato. Pozor si dejte na šperky s obsahem niklu, který může způsobovat alergie.   Před koupí si ověřte, zda náušnice pocházejí od důvěryhodného prodejce a jsou označeny jako hypoalergenní. Vyberte náušnice s jednoduchým, hladkým designem bez ostrých hran nebo malých částí, které by mohly dítěti způsobovat nepohodlí nebo se odtrhnout.

Dbejte na to, aby náušnice neměly žádné ostré hrany a byly dobře zkonstruovány. Vyhněte se náušnicím s příliš malými ozdobnými prvky, které by dítě mohlo spolknout, pokud by se utrhly.

Stejně důležitá je správná velikost. Náušnice pro děti by měly být drobné, aby jim nepřekážely a nebyly zdrojem případného zranění. Velké a těžké náušnice mohou být nepohodlné a mohou táhnout ušní lalůček, což může vést k podráždění nebo poškození. Malá miminka mají tendenci dotýkat se oušek, a proto je důležité eliminovat jakýkoli zdroj možného rizika. Proto jsou pro miminka vhodnější drobné náušnice, které se nebudou o nic zachytávat a vaše dcerka si je nebude táhnout dolů z oušek.

Náušnice na šroubek

Pro miminka a malé děti jsou praktické nastřelovací náušnice, které minimalizují riziko infekce a zajišťují pevné uchycení. Další bezpečnou volbou jsou náušnice na šroubek, které si holčičku jen tak neotevře a zároveň jsou velmi pohodlné. Dětské náušnice na šroubek nebo s puzetou jsou ideální pro aktivní děti, které si často hrají a neobsedí Jelikož tento typ náušnic z dětského ouška nevisí, jsou šroubovací náušnice či náušnice s puzetou vhodné i pro nejmenší nositelky.

Náušnice na dámský patent

Mimořádně praktické jsou dětské náušnice na dámský patent, které rodič jednoduše zapne a děťátko si je zároveň jen tak snadno neodepne. Jelikož jde o zapínání, při kterém nehrozí, že by se miminko omylem píchlo nebo jinak poranilo o ostrý konec náušnice, dámský patent je vhodný i pro nejmenší holčičky. Totéž platí o zapínání na uzavíratelný háček, který je stejně praktický a odolá i zvědavým dětským ručkám.

Kroužky

Stříbrné či zlaté dětské náušnice ve tvaru kroužků jsou rovněž oblíbené. Náušnice ve tvaru kroužků si však miminko dokáže jednoduše chytit, a proto jsou vhodné pro starší děti. Vyhnete se tak nepříjemným situacím, kdy se do kroužků holčičce zamotaly prstíky či hračky.

  • Jaký materiál prvních náušnic zvolit

Jak jste si mohli přečíst již výše, dětské náušnice by měly být vyrobeny z certifikovaného a hypoalergenního kovu. Správná volba materiálu minimalizuje riziko podráždění pokožky, podporuje bezproblémové hojení a zajišťuje pohodlí a bezpečnost dítěte při nošení náušnic.

Při výběru vhodného materiálu dětských náušnic dejte vždy přednost kvalitě a pamatujte na to, že dětská pokožka je mnohem citlivější a na nevhodný kov může reagovat různě. Chcete-li se vyhnout alergickým reakcím, vybírejte správně. Záruku kvality a elegance vám poskytne zlato, ať už tradiční žluté, bílé nebo růžové. Je to hypoalergenní kov, při kterém nehrozí svědění, pálení či jiná kožní reakce. Skvělou volbou je například 14-karátové zlato, ale také ryzí stříbro (sterlingové stříbro, které obsahuje 92,5% stříbra). Vždy se však vyhněte materiálu, který obsahuje nikl.

Objevte dětské stříbrné náušnice 

První náušnice pro miminko bývají často vyrobeny z bílého zlata, které je známé pro své hypoalergenní vlastnosti a krásný vzhled. Náušnice z bílého zlata jsou relativně snadno udržovatelné. Jejich povrchová úprava rhodiem dodává šperkům lesk a chrání je před zakalením a poškrábáním. Pravidelné čištění a občasná údržba u klenotníka pomohou udržet jejich vzhled a kvalitu. Bílé zlato je ideální volbou pro citlivou dětskou pokožku a je k dispozici v různých designech – od jednoduchých pecek po elegantní kroužky. Pokud vás neláká klasické bílé zlato a představujete si originálnější dětské náušnice, růžové zlato rozhodně stojí za zvážení.

Holčička s modrými oči

Hledáte-li cenově dostupnější první náušnice, chirurgická ocel může být tím pravým řešením. Pro miminka a děti s velmi citlivou pokožkou jsou náušnice z chirurgické oceli skvělou volbou díky své hypoalergenní povaze a odolnosti. Chirurgická ocel je mimořádně odolná vůči korozi, poškrábání a opotřebení. Tato vlastnost z ní činí ideální materiál pro děti, které jsou aktivní a náušničkám dávají během dne pořádně zabrat.

Stříbrné náušnice pro děti jsou však stále nejoblíbenější volbou, a to nejen pro své skvělé vlastnosti, ale také příznivou cenu. Stříbro má zároveň přirozené antibakteriální vlastnosti, což může napomoci snížit riziko infekcí, které mohou vzniknout při propichování uší. Stejně jako náušnice zlaté či z chirurgické oceli, i kvalitní stříbrné náušnice jsou dostatečně odolné, aby vydržely každodenní nošení a dětské aktivity.

Náš TIP:
Správná péče o šperky je důležitá, a podcenit byste ji neměli ani v případě dětských náušnic. Díky pravidelnému čištění budou náušnice stále jako nové.
 Vše o tom, jak se starat o šperky

  • Nepodceňte styl a design dětských náušnic 

Většina rodičů při nastřelení prvních náušnic obvykle sáhne po jednoduchých náušnicích pro miminko, které jsou bezpečné a nenápadné. Ani první náušnice pro dítě ovšem nemusí být nudné. Dětské náušnice jsou k dispozici v široké škále designů, které mohou odrážet osobnost a zájmy dítěte. Mezi oblíbené patří náušnice ve tvaru zvířátek jako jednorožci nebo kočičky, berušky, srdíčka, kvítky a mnohé další.

Miminko

Při výběru designu dětských náušnic je však důležité zohlednit několik klíčových faktorů, abyste holčičce zabezpečili bezpečnost i pohodlí. V první řadě je třeba zaměřit se na bezpečnost náušnic. Vybírejte modely se zaoblenými hranami a bezpečným zapínáním. Obecně se za nejbezpečnější považují náušničky na šroubek, protože děťátko si je neotevře samo. Vhodné jsou také náušnice na ruský patent, případně náušnice s takzvaným dámským patentem.

Při výběru náušnic zohledněte také věk dítěte. Pro miminka a malé děti jsou vhodné malé a lehké náušnice, které nebudou táhnout ušní lalůček. Starší děti mohou nosit také pestřejší a výraznější designy, které odpovídají jejich vkusu.

Myslete na to, že design a styl náušnic by měly odrážet zájmy a preference dítěte. Pokud dítě miluje zvířata, zvolte náušnice s motivem motýlků, berušek či kočiček. Pokud je naopak holčička milovnicí pohádek, darujte jí náušničky s oblíbenou pohádkovou postavou. Dětské náušnice s motivem Minnie jí jistě udělají radost.

Zvažte také příležitosti, pro které budou náušnice určeny. Ke každodennímu nošení jsou vhodné jednodušší a univerzální designy, zatímco na speciální události můžete zvolit elegantnější a výraznější kousky, jako například náušnice s barevnými kamínky či dětské náušnice s perlou. A co takové náušnice s diamantem či dětské náušnice s opálem? Je to jen na vás.

Nastřelení náušnic nebo propíchnutí uší? Na co se připravit a jak vybrat první dětské náušnice? Přečtěte si odpovědi na všechny otázky a připravte se na tento důležitý moment včas. Nezapomeňte, že náušnice pro miminko nebo malou princeznu by měly být nejen hezké, ale také bezpečné. Vyberte si stříbrné náušnice z naší nabídky a udělejte radost sobě či své ratolesti.

 
Použití čističe na stříbro

Použití čistící lázně na stříbrné šperky (3 minuty)

Budete potřebovat: Čistící lázeň, nádobku s vodou, kousek látky, rukavice (doporučeno).

  1. Na stůl si nachystejte všechny uvedené pomůcky a šperky.
  2. Otevřete víčko lázně a opatrně oddělejte ochranou folii. 
  3. Z lázně vytáhněte vaničku a do ní vložte šperk.
  4. Vaničku vložte do lázně na cca 5 vteřin a poté šperk vyjměte.
  5. Po vytažení z lázně šperk opláchněte v čisté vodě a osušte látkou.

* Doporučujeme použíti rukavic, čistící roztok může vyvolat kožní reakci, v případě že dojde do styku s citlivou pokožkou.

** Do lázně by se neměly vkládat šperky s osazením, čistící roztok by mohl kamínky poškodit. Případně šperk do lázně vložte tak, aby jeho kamínky nepřišly do kontaktu s tekutinou.

 

Jak vyčistit stříbrný šperk doma za použití běžných ingrediencí?

Alobal a sůl (10 minut)

Budete potřebovat: Alobal, kuchyňskou sůl, misku, horkou vodu.

  1. Do misky vložíte kus alobalu nebo dno misky alobalem vystelete.
  2. Poté do misky dáte polévkovou lžíci kuchyňské soli.
  3. Alobal a sůl zalijete horkou vodou a do vzniklé lázně vložte váš stříbrný šperk.
  4. Lázeň nechejte působit zhruba půl minuty. (záleží na míře znečištění)
  5. Po uplynutí této doby stříbro vyjmete a opláchnete studenou vodou.
  6. Nakonec šperky osušíte, nejlépe hadříkem na stříbro.

 

Prostředek na mytí nádobí (5 minut) - vhodné pro šperky s kamínky

Budete potřebovat: Vodu, prostředek na mytí nádobí, misku s teplou vodou.

  1. Do nádoby s teplou vodou kápněte prostředek na mytí nádobí, vodu zamíchejte, šperk můžete do nádoby na pár vteřin vložit.
  2. Následně šperk vyjměte a ve vytvořených mýdlových bublinkách namočte kousek hadříku a jemně ho otírejte.
  3. Takto jemně čistit lze i modely osazené kamínky, jejichž okolí můžete vyčistit měkkým kartáčkem.
  4. Když je šperk čistý, opláchněte jej ve studené vodě a vyleštěte tkaninou.

*Ideální způsob na čištění šperků s osazením.

 

Další alternativní způsoby čištění stříbrných šperků

Ocet a jedlá soda
  1. Do misky dáte 1/2 hrnku octa a 2 polévkové lžíce jedlé sody.
  2. Poté do vzniklého roztoku ponoříte šperky.
  3. Necháte působit po dobu 2 až 3 hodin.
  4. Po uplynutí této doby stříbro vyjmete a důkladně opláchnete pod proudem studené vody.
  5. Nakonec šperky osušíte, k čemuž použijete měkkou utěrku.
Kypřící prášek do pečiva 
  1. Připravíte si vlhčený hadřík a malou misku.
  2. Smícháte 1 polévkovou lžíci vody a 3 lžíce kypřícího prášku do pečiva.
  3. Stříbrný šperk vždy navlhčíte a poté na něj aplikujete připravenou pastu pomocí hadříku, který nepouští vlákna.
  4. Čistíte tak dlouho, dokud není šperk čistý. Postupně měníte kousky hadříku za čistý, až je šperk zcela zbaven nečistot.
  5. Šperk opláchnete pod studenou vodou a otřete jemným hadříkem do sucha.
Citron a sůl – pouze pro šperky bez kamínků
  1. Do malé misky nalijete zhruba 2 hrnky horké vody.
  2. Poté do vody vymačkáte jeden celý citron.
  3. Přidáte 3 polévkové lžíce jemné kuchyňské soli.
  4. Šperky vložíte do této lázně a necháte 5 minut ponořené.
  5. Když po 5 minutách vyjmete šperky ven, pečlivě je osušíte měkkým hadříkem.
Coca-Cola
  1. Klasickou Coca-Colu nalijete do poloviny středně velké misky a šperk do ní jednoduše ponoříte.
  2. Necháte působit 10 minut, aby mohly bublinky a kyselina fosforečná v nápoji účinkovat.
  3. Po uplynutí této doby šperky vyndáte, opláchnete pod studenou vodou a osušíte jemným hadříkem.
Kečup
  1. Připravíte si malou misku a vytlačíte do ní kečup.
  2. Vezmete houbičku na nádobí a jemnější stranou namáčíte do kečupu.
  3. Pomocí houbičky rozetřete kečup po celém šperku.
  4. Musíte jej rozetřít rovnoměrně a tam kde je znečištění silnější dostatečně přitlačit.
  5. Když je šperk zcela pokryt kečupem, odložíte jej a necháte působit 10 minut.
  6. Pak šperk opláchnete pod studenou vodou a pomocí měkkého jemného hadříku osušíte.
Zubní pasta – bez bělícího účinku a abrazivních látek
  1. Trochu pasty nanesete na měkký hadřík a přiložíte ke šperku.
  2. Jemnými pohyby začnete čistit, přičemž znečištěný hadřík měníte neustále za nový hned, jak se ušpiní.
  3. Všechny šperky musíte čistit jen čistým kouskem látky.
  4. Když máte vyčištěno, opláchnete každý jednotlivý šperk teplou vodou a měkkou utěrkou osušíte.
  5. Pokud chcete s pastou použít i zubní kartáček, pak jedině měkký, aby se šperky nepoškodily.

 

  • Profesionální čištění šperků

Pokud je šperk beznadějně znečištěný nebo se nechcete pouštět do domácího čistění, můžete se obrátit na nás. U nás vám můžeme nabídnout profesionální čištění naší ultrazvukovou čističkou. 

 

Tipy na závěr

  • Budete-li se o stříbro pravidelně starat a dobře ho uchovávat, nikdy vám nezčerná natolik, abyste ho zcela nevyčistili do původního lesku.
  • Dávejte pozor na všechny lepené šperky, které by neměly přijít do styku s tekutými čističi, jinak byste mohli přijít o zdobení.
  • Náušnice odkládejte vždy na noc nebo při mytí vlasů, aby se vám nijak nepoškodily. Stejně tak raději odkládejte své šperky při manuální práci či při sportu.
  • Své šperky jednou za čas velmi opatrně očistěte, abyste se zbavili mastnoty a jiných drobných nečistot. Hodně zašlé šperky si raději nechte vyčistit profesionálně v klenotnictví, kde jim poskytnou tu nejlepší péči.

Domácnost nelze udržet v čistotě bez špinavé práce.“ – George Bernard Shaw.

Tento citát lze použít i na stříbrné šperky. Člověk se musí umazat, aby zářila nejen jeho duše, ale i šperky, které jsou jeho součásti.

.
Jak vybrat snubní prsten: Od tradičních designů až po moderní trendy

Čeká vás jeden z nejdůležitějších dnů vašeho života a vy chcete, aby bylo všechno opravdu dokonalé? Seznam hostů máte napsaný, pozvánky poslány, vysněné prostory čekají na výzdobu. K dokonalosti chybí už jen prstýnky. Snubní prsteny, které si s partnerem či partnerkou vyměníte, by měly symbolizovat vše krásné mezi vámi. Poradíme vám, jak vybrat snubní prsteny – tvar, materiál i velikost.

Jak vybrat snubní prsten

  • Význam a tradice snubních prstenů

Snubní prsteny jsou součástí naší historie již od nepaměti. Staří Egypťané si například během svatebních obřadů dávali kroužky vyrobené z přírodních materiálů rostoucích v okolí řek. Ve tvaru prstenu viděli vesmírné nekonečno bez začátku a konce a v jeho vnitřním otvoru bránu, která se novomanželům otevírá na jejich společné cestě životem.

Objevte svůj vysněný snubní prsten

Tradice snubních prstenů se objevila i ve starověkém Římě. Tady však mělo darování snubního prstenu zcela jinou symboliku – obchodní. Příští manžel daroval drahý šperk otci ženy, kterou si chtěl vzít. Stejně ale nasadil prsten i své manželce. Tímto aktem nejen ukázal, že žena už patří k němu, ale zároveň jí vyjádřil důvěru. Pokud se žena dokáže postarat o drahý prsten, dokáže být věrná i muži a s láskou se postará o jejich společný domov a rodinu.  

Jak vybrat snubní prsten

Křesťané se snubním prstenům dlouho vyhýbali, protože je dlouhá staletí vnímali jako symbol pohanství. Zlom nastal až zhruba v 10. století, kdy křesťané přijali jednoduché a nezdobené snubní prsteny jako symbol věčné lásky muže a ženy.

Vědeli jste, že...
... muži začali nosit snubní prsteny až v první světové válce? Snubní prsten jim měl přípomínat, že doma na ně čeká jejich životní láska.

Náhodná nebyla ani volba prstu, na který si manželé prsten navlékali. Prsteníček totiž považovali za místo, přes které protéká žila lásky a síly přímo ze srdce. Darování čí výměna prstenu symbolizovala nekonečnou lásku a vstup do nového společného života. Na které ruce nosit snubní prsten si můžete vybrat, tradice však říká, že patří tam, kde je žíla lásky.

Na prsteníku levé ruky žena zpočátku nosí zásnubní prsten. Po svatbě tedy přichází otázka, jak se společně nosí snubní a zásnubní prsten. Na jaký prst se dává snubní prsten a je nutné ten zásnubní sejmout? Odpověď je jednoduchá – je to jen na vás. Pokud se vám to líbí, můžete si na prsteníčku nechat oba šperky. Případně si můžete zásnubní prstýnek pověsit na řetízek jako přívěsek.

  • Zlato či stříbro?

Dnes už si nemusíme vyrábět prsteny z konopí či rákosu, jak to dělali staří Egypťané. Nemusíme nosit ani snubní prsteny ze slonoviny. Vyměnit si můžeme krásné zlaté či stříbrné snubní prsteny, případně prsteny z titanu nebo wolframu.

Před tím, než se rozhodnete pro jeden z drahých kovů, ujasněte si, zda chcete obroučku nosit společně se zásnubním prstenem. Pokud je budete nosit na jednom prstu, měly by být ze stejného kovu, aby harmonicky ladily.

Jak vybrat snubní prsten

Kdysi jsme mohli vidět zejména snubní prsteny ze žlutého zlata. Tomu dnes výrazně konkuruje bílé zlato a samozřejmě stříbro. Snubní prsteny ze žlutého či bílého zlata jsou sice nestárnoucí klasikou, ale jejich popularita mírně klesá. Důvodem je především jejich složení, které může některým lidem způsobovat alergické reakce. Alergie na kovy se totiž vyskytuje u téměř poloviny populace a zřejmě nikdo nechce kvůli alergii sundat prsten. 

Řešením jsou stříbrné snubní prsteny. Ty jsou elegantní, péče o ně je poměrně jednoduchá a díky kvalitní výrobě a úpravě vám vydrží tak dlouho jako vaše láska. Důležité je, aby bylo stříbro rhodiované. To šperku zajistí nejen lepší mechanickou odolnost, ale minimalizuje riziko vzniku alergie na kov. Stříbrné snubní prsteny OLIVIE jsou díky rhodiování odolné, hypoalergenní a nehrozí ani rychlá oxidace, tedy neestetické zčernění.

Vyberte si snubní prsteny podle vašich představ

Cenově dostupné a zároveň elegantní jsou i snubní prsteny z chirurgické oceli. Tento materiál připomíná bílé zlato či stříbro, jeho cena je ovšem výrazně nižší. Odolné, barevně stálé a za příznivou cenu. Ocelové snubní prsteny vyhledává mnoho mladých párů. Podobně oblíbené jsou snubní prsteny z wolframu. Věděli jste, že wolfram je desetkrát tvrdší než 18karátové zlato? Tento těžký, odolný kov vás zaujme na první pohled. Důvodem je jeho neobvyklá tmavá barva

  • Design a styl snubních prstenů

I po letech obroučkám kralují klasické a jednoduché prsteny ze zlata či stříbra. Většina párů dává přednost minimalistickým snubním prstenům bez zdobení, které je díky jejich jednoduchému designu možno nosit každý den.

Stále populárnější jsou však i snubní prsteny s jemným zdobením v podobě drobných kamínků. Trendy ve špercích pro rok 2023 a 2024 však jdou ještě dál. Po originálních snubních prstenech totiž touží stále více párů. Mladí novomanželé jsou stále odvážnější, a tak se do popředí dostávají i netradiční snubní prsteny vyrobené ze dřeva či dokonce vytetované snubní prsteny.

Již několik let můžeme na prstech některých dam vidět kombinaci, která byla až donedávna šperkařským tabu. Kombinace žlutého zlata a stříbra. A to nejen v podobě kombinace dvou šperků, ale také v podobě kombinovaných snubních prstenů. Dvoubarevné snubní prsteny už tedy nejsou tabu, ale žhavým trendem. A právě kombinované snubní prsteny jsou odpovědí na otázku, jak jednoduše sladit snubní prsten se zásnubním.

  • Detaily, které dělají rozdíly

Lesklý nebo matný? S diamanty nebo raději minimalistický? To jsou otázky, které si při výběru snubního prstenu klade každý z nás. Jsou to právě ty nejmenší detaily, které dělají největší rozdíly. A to jak v ceně, tak ve výsledném designu. Ani zde však neplatí žádná přísná pravidla a rozhodnutí je tak čistě na vás dvou. Někdo preferuje šperky v matném designu, jiný dává přednost klasickým lesklým prstenům.

Diamant, briliant či zirkon. Čím se liší?

Pokud vás láká něco netradičnějšího, dáváme vám do pozornosti kombinaci matného a saténového povrchu. Tento netradiční design si zamilujete na první pohled. Jednoduchost a šipka extravagance jako symbol vašeho speciálního vztahu.

  • Na co nezapomenout při výběru snubních prstenů?

Pokud už plánujete svatbu, jistě víte, že nejdůležitější je správný time management. Ať už jde o výběr místa, svatebních koláčů nebo snubních prstenů. Čím dříve začnete vybírat, tím méně stresu budete muset prožít.

Jak správně vybrat velikost prstenu?
Poradíme vám krok za krokem

Dostatek času vám zároveň poskytne mnohem více možností, než pokud byste prste y kupovali ve spěchu. Například takové gravírování. Chcete mít uvnitř prstenu vygravírovaný symbol, datum či iniciály? Žádný problém, ale myslete na to, že personalizovaný šperk nevznikne hned. Výběr snubních prstenů si proto nenechávejte na poslední chvíli.

Pokud vás láká gravírování, ale přemýšlíte, co vygravírovat na snubní prsten, zamyslete se, co vás oba spojuje. Kde jste se seznámili? Které datum je pro vás důležité? Na snubní prsten si můžete vygravírovat vaše iniciály, datum svatby či oblíbený citát.

  • Správná péče o snubní prsten

Jak udržovat snubní prsten v perfektním stavu? Stejně jako o váš vztah, io snubní prsten se musíte pravidelně starat. Ani ten nejdražší kov nebude na vašem prstu zářit věčně bez patřičné péče. Při určitých aktivitách byste si měli prsten z ruky odložit. Máme na mysli mechanicky náročnou práci či činnosti, během kterých vaše ruce přicházejí do kontaktu s chemickými látkami. Šperky odkládejte na suché místo, ideální do šperkovnice, ve které se nebudou vzájemně dotýkat. Použít ale můžete také krabičku na snubní prsten.

Jak se správně starat o stříbrné šperky?
Přečtěte si náš návod

Snubní prsten si raději odložte i před sprchou, koupelí či návštěvou wellness. Stříbru ani zlatu totiž nesvědčí chlór ani slaná voda. Totéž platí o kamíncích, zirkonech či diamantech, které zdobí vaše šperky. Snubní prsteny byste měli pravidelně čistit speciálními roztoky určenými pro daný kov. Nikdy je neutírejte klasickými houbami či dokonce kartáčky, které by je mohly poškodit. Vždy sáhněte po hadříku určenému k čištění šperků.

Hledáte dokonalý snubní prsten, kterým zpečetíte vaši lásku? Vyberte si prsten přesně podle vašich představ, které vám budou každý den připomínat váš velký den a lásku, která každým dnem sílí. Stříbrné snubní prsteny OLIVIE v sobě snoubí eleganci, výjimečnost a věčnost. Jsou tak výjimečné jako vaše láska.

 
Snubní prsteny: Všechno, co o nich potřebujete vědět

Plánujete svatbu, vybíráte snubní prsten anebo vás jen zajímá význam a původ snubních prstenů? V dnešním článku se na tento nádherný šperk podíváme z blízka. Dozvíte se, jak má vypadat snubní prsten, na jakém prstu se nosí, jak vybrat správnou velikost, ale i to, kdo jako první navléká snubní prsten. 

  • Symbolika ukrytá v drobném kroužku

Není žádný jiný šperk, který by v sobě ukrýval tak silné poselství, jako zásnubní a snubní prsten. Tento tenký kroužek není jenom ozdobou. Je symbolem lásky, změny a věčnosti. Historie snubních prstenů sahá do dávných dob. Psát se začala v starověkém Egyptě. V tom čase měly snubní prsteny o mnoho jednodušší design a jen minimalistické zdobení. Stejně jako dnes i tehdy však měly obzvláště symbolický význam. Drobný kroužek na ženském prsteníčku symbolizoval věčnost a poukazoval na to, že žena už je zadaná. 

Se symbolem věčnosti se pojí otázka, která trápí mnoho mužů: Co znamená, když žena odloží snubní prsten? Pravdou je, že za odložením prstenu častokrát zbytečně hledáme něco víc. Většinou jde o čistě praktický krok. 

SNUBNÍ PRSTEN WILLIAM z e-shopu OLIVIE.cz

  • Snubní prsteny: Jaký materiál vybrat a jak trefit velikost?

Při výběru snubního prstenu byste měli zvážit především jeho materiál. Kdysi převládaly snubní prsteny ze žlutého zlata, dnes se čím dál častěji setkáváme se stříbrnými snubními prsteny. Stříbro je nejen odolný, ale i mimořádně nadčasový a elegantní kov. Je jen na vás, či zvolíte jednoduché snubní prsteny bez zdobení, anebo výraznější snubní prsten se zirkony.

Snubní prsteny většinou vybírají budoucí manželé společně. Proto je poměrně jednoduché trefit správnou velikost. Pokud jste se však dohodli, že výběr a nákup bude dělat pouze jeden vás, nezapomeňte na důkladné přeměření.

Jak zjistit velikost prstenu? Pomůže vám obyčejný provázek anebo nitka, kterou si obtočíte okolo prstu a tuto délku potom změříte pomocí pravítka. 

 

Ptáte se, co vyrýt na snubní prsten, abyste z něho vytvořili jedinečnou památku? Datum svatby, datum prvního rande, jména či iniciály - to všechno je roky ověřená klasika, s kterou neuděláte chybu. U nás si však na svoje snubní prsteny můžete nechat vygravírovat i citáty či slova, které vás spojují.

  • Kdo jako první navléká snubní prsten a proč na levou ruku?

Otázka, kdo navléká prsten jako první je poměrně častá. Odpověď je jednoduchá - prsten navléká jako první ten z manželů, kterého k tomu vyzve oddávající. Nemusíte se teda bát, že byste udělali chybu. Po tom, jak si navzájem dáte manželské sliby, přichází na řadu výměna prstenů. Ty si vzájemně navléknete na prsteníček levé ruky.

Proč levá? Levá ruka je na straně srdce, a protože jsou snubní prsteny symbolem vzájemné lásky, patří na levou stranu. V některých zemích, jako například v Belgii či v Řecku se však snubní prsteny nosí na pravé ruce.

Ať už budete snubní prsten nosit na levé ruce, anebo si je po svatbě zavěsíte na krk jako přívěsek, vždy by vám měl připomínat váš velký den. Proto si při jeho výběru dejte záležet. Vyberte si kvalitní snubní prsten, který bude věčný jako vaše láska.

Objevte širokou nabídku stříbrných šperků

 
Jak se starat o pozlacené šperky?

Pozlacené náušnice, pozlacené prsteny či pozlacené řetízky se těší velké oblíbenosti. Lákavá je nejen jejich cena, ale i design. Mnoho lidí se však obává, že zlato na povrchu stříbra postupně ztratí svůj lesk. Pokud se však o pozlacené šperky budete správně starat, budou vám dělat radost dlouhé roky. Proto vám přinášíme stručný návod, jak na to.

Stříbrné pozlacené šperky z e-shopu OLIVIE.cz

Přestože se šperky pozlacují již stovky let, ještě donedávna byly považované za levnější verzi luxusních zlatých šperků. I proto se mnoho lidí obávalo jejich kvality. To už však dávno neplatí. Díky moderním výrobním postupům, kvalitním materiálům a správně provedenému pozlacení jsou tyto šperky stejně krásné a kvalitní jako zlaté šperky. A to za zlomek ceny.

Nahlédněte do široké nabídky pozlacených šperků

Jestliže chcete, aby vám pozlacené šperky vydržely co nejdéle krásně zlaté a lesklé, musíte se o ně správně starat. Není to však vůbec složité - stačí pár kroků a vaše šperky budou stále jako nové.

Pokud už vaše oblíbené kousky ztratily svůj lesk, nezoufejte. Na konci vám totiž prozradíme, jak vyčistit pozlacené šperky, abyste jim navrátili zářivý jas.

  • Šperky ukryjte před sluncem

Ať už to jsou stříbrné, zlaté, anebo pozlacené, všechny šperky vyžadují správné uchovávání. Chránit byste je měli před vlhkostí, tak jako před sluncem. Důležité je šperky skladovat tak, aby nebyly vystavované vzduchu a oxidaci. Ideálním místem je proto uzavíratelná šperkovnice s oddělenými přihrádkami, praktický organizér na šperky, případně sametové pytlíky.

Pamatujte, že pozlacené šperky by se neměly dotýkat jiných šperků, či ostrých předmětů, které by je mohly poškrábat. Proto vám doporučujeme skladovat je odděleně od ostatních šperků, čímž minimalizujete riziko poškození, anebo zamotání.

  • Vyhýbejte se kontaktu s vodou a chemikáliemi

Slaná voda, chlór v bazénu či běžně používané chemikálie. To všechno může poškodit vaše oblíbené šperky. Jednou z nejdůležitějších rad při starání o pozlacené šperky je vyhnout se kontaktu s těmito látkami. Voda může způsobit poškození pozlacené vrstvy a čisticí prostředky či jiné agresivní látky mají podobný účinek.

Pozor si dejte taky na parfémy či tělovou kosmetiku - po jejich aplikaci s nasazením šperků aspoň chvílí počkejte. Předtím, než se půjdete sprchovat anebo plavat, tak si šperky odložte na suché místo. Pozlacené šperky byste neměli nosit ani při manuální práci a cvičení, protože kontakt s potem jejich kráse rozhodně neprospívá. 

  • Opatrně je očistěte

Stejně jako zlaté či stříbrné i pozlacené šperky si vyžadují pravidelné čištění. Je však důležité, abyste je očistili velmi opatrně a správně. V žádném případě nepoužívejte zubní kartáčky nebo papírové kapesníčky - takovéto čištění by vaše šperky mohlo mechanicky poškodit a zničit povrchovou úpravu. Namísto toto sáhněte po jemných čistících hadřících, které šperky vyčistí bez rizika poškození.

Následný proces čištění je vskutku jednoduchý - do misky s teplou (ne horkou) vodou přidejte pár kapek mýdla a promíchejte. Pozlacené šperky ponořte do této směsi na přibližně 10 minut. Následně šperky pořádně opláchněte pod tekoucí vodou a pomocí jemného hadříku usušte. V případě, že jsou šperky ozdobené kamínky či perlami, použijte na jejích čištění speciální ošetřující roztok, který nepoškodí zdobení.

 
Vrstvení šperků
  • Jak nejlépe vrstvit šperky? S tím vám pomůže tento článek.

V módě máme naštěstí spoustu možností, a proto vůbec není nutné vracet se k zažitým konvencím. A to naštěstí platí i u nošení šperků. Dříve existovala nepsaná pravidla, kdy jeden řetízek doplňoval například pouze jeden náramek ve stejné barvě. Tato doba už ale neplatí a šperky se dají kombinovat nejrůznějšími způsoby. Jak ale nejlépe vrstvit šperky, aby výsledek nebyl přeplácaný a naopak oslnil vaše okolí?

Vrstvit se dají prakticky jakékoliv druhy šperků, ale vždy je lepší se zaměřit jen na jeden druh. Krásně vypadají vrstvené náramky, náhrdelníky, náušnice i prsteny. Nijak se nemusíte omezovat, protože se dají skvěle kombinovat nejrůznější tvary, styly i barvy. Dříve sice platilo, že různé druhy kovů k sobě jednoduše nepatří a kdo si dovolil v tomto směru vybočit, byl okamžitě odsouzen k největšímu módnímu faux pas. Dnes už to neplatí a jednotlivé kombinace naopak vypadají velmi zajímavě a přitahují pochvalné pohledy okolí.

  • Jak vrstvit náhrdelníky / řetízky

Nejoblíbenějším šperkem v případě vrstvení jsou každopádně řetízky. Navrstvit se jich dá rovnou několik a mohou mít různé délky a zdobit je také mohou zajímavé přívěsky. Nejlepší je vždy kombinovat řetízky různých délek. Začít přitom můžete úplně jemným řetízkem s oblíbeným přívěskem a postupně přidávat další. Myslete na to, že řetízky by se neměly vzájemně překrývat. Tomu je dobré přizpůsobit i oblečení, protože jen tak vaše vrstvené náhrdelníky nejlépe vyniknou. Oblékněte si třeba nátělník, tričko nebo svetřík s véčkovým výstřihem a uvidíte, jak budou tyto šperky vašemu krku krásně dominovat.

Pokud stále ale nevíte, jak řetízky nejlépe kombinovat, vždy vsaďte na svou intuici. Vrstvení opravdu není žádná věda a konečný výsledek se musí líbit hlavně vám. Doba je v tomto směru velmi shovívavá, takže není třeba se ničeho bát. Pokud s vrstvením teprve začínáte, zkuste zvolit pouze jemnější řetízky různých délek a klidně i experimentujte s barvami. Přidejte na ně své oblíbené přívěsky a uvidíte, jak budete s konečným výsledkem spokojeni. Oblíbenou variantou jsou také náhrdelníky, kdy jsou řetízky rovnou spojené. Jsou tak dva nebo tři sjednocené jedním zapínáním, ale vypadají, jako by byly každý zvlášť.

Stříbrné pozlacené řetízky z e-shopu OLIVIE.cz 

 
  • Vrstvení prstenů

I v případě prstenů se dá maximálně zapojit fantazie. Dříve ruku ženy zdobil většinou jen snubní prsten, pak také zásnubní a postupně se přidávaly další. Když ale mluvíme o vrstvení prstenů, máme na mysli spojení jednotlivých prstenů tak, že do sebe na první pohled zapadají. Takže se nebojte ukázat různé druhy pěkně pospolu a dejte tak vzniknout nepřehlédnutelným kombinacím. Jak ale na to, aby byl výsledek perfektní?

Vrstvení prstenů nepodléhá žádným pravidlům. Jednoduše platí, noste, co se vám líbí. Můžete tak nosit více prstenů na jednom prstu, také pouze na jedné ruce, a nebo vytvořit zajímavé kombinace pro obě ruce. Velmi zajímavě například vypadají jemné kroužkové prsteny různých barev na jednom prstu, ale i pokud je zdobí různě velké kameny. Hezkou kombinací jsou také prsteny různých šířek a barev kamínků. Nemusíte mít strach, že by výsledek nebyl originální. Naopak zkoušejte, kombinujte a vytvářejte si styly podle sebe. Uvidíte, že vás vrstvení prstenů bude bavit.

Google 1200x628 (+blank)

  • Vrstvení náušnic

Vrstvení náušnic nepatří mezi žádný nový trend. Už dříve jsme si na některých ženách mohli všimnout, že pouze jedna dírka v uchu jim nestačí. Zpravidla pak doplňovaly jednu větší náušnici řadou menších a později se móda vrstvení náušnic ještě dále vyvinula. Více tak vidíme v uších náušnice různých velikostí, nepravidelných tvarů, s kameny i bez a v odlišných barvách. Skvěle ladí i jednoduché kroužky nebo pecky na šroubek či na puzetu seřazené za sebou podle velikosti. Doba jde stále dopředu a vrstvení náušnic se tak naprosto jednoduše stává něčím, co dokonale obzvláštní outfit a zvýrazní vaši tvář.

Jestli ale nepatříte k těm, kdo si chce kvůli módnímu trendu uši nechat propíchnout, uklidníme vás. Skvělou variantou jsou tzv. Ear Cuff, což jsou náušnice, které lze nosit na ušním boltci, aniž byste ho museli propichovat. Jednoduše tak zjistíte, jestli vám vrstvení náušnic vyhovuje a nemusíte přitom vůbec nic podstupovat. Ani u vrstvení náušnic nezapomínejte, že vždy konečný výsledek záleží na vás a na vašem vkusu.

Stříbrné pozlacené náušnice z e-shopu OLIVIE.cz

 

 

  • Vrstvení náramků

Pokud něco přímo po vrstvení volá, jsou to náramky. U tohoto druhu šperku si každopádně přijdete na své. Sice je hlavní se řídit rozumem, ale jinak na vás žádná omezení nečekají. Kombinujte náramky tenké, širší, korálkové, stříbrné, kožené a užívejte si pohled na nápaditý výsledek. Nemusíte se omezovat počtem (ovšem nic se nesmí přehánět) a ani stylem. Nejlepší je začít třeba se třemi náramky a postupně je obměňovat a doplňovat podle nálady i oblečení, které máte zrovna na sobě. Nechte jednotlivé náramky na své ruce vyniknout a ve spojení s ostatními podtrhněte jejich unikátnost.

Ač známé pravidlo praví, že méně je někdy více, u vrstvení náramků se jím doslova řídit nemusíte. Ano, sice to neznamená, že vaše ruce pod záplavou náramků nebudou ani vidět, ale několik kousků na ruce vám bude náramně slušet. Často si také můžete všimnout, že ženy i muži nosí náramky současně na jedné ruce i s hodinkami. Je to hodně řešené téma a někdo tvrdí, že hodinky a náramky na jednu ruku nepatří a další tvrdí pravý opak. Podle nás je to na každém. Pokud se vám tato kombinace líbí, proč ne? Ostatně pokud obojí sladíte a nebude vám tato kombinace jakkoliv překážet, je to určitě v pořádku. Každý má svůj osobitý styl a to je jediné a zásadní pravidlo nejen u nošení šperků.

  • Vrstvení kovů / barev

Pokud také milujete šperky, většinou ve své sbírce najdete několik druhů kovů. Dříve v tomto směru platila pouze jediná varianta, a tou bylo, že kombinování není v žádném směru přípustné. Jak už jsme ale zmínili, tak dnes už to naštěstí neplatí a vy se proto nebojte kousky jakkoliv spojovat dohromady. Právě vrstvení je totiž skvělé pro kombinaci barevných kovů. Možností je přitom spousta, protože se dá nápaditě mixovat nejen stříbro, zlato, platina, ale také bižuterie a zapojit se dají též šperky ze dřeva nebo látky.

Mezi žádané kombinace vrstvení ovšem většinou patří stříbro a zlato. Jsou to nejoblíbenější drahé kovy a velmi dobře vypadají ve vzájemném spojení. Pokud se také rozhodujete pro jejich vrstvení, pamatujte na to, že nejlépe v této variantě kovů vypadají jemné šperky. Stříbro i zlato jsou nádherné a vzácné kovy, proto není nutné, na ně ještě více upozorňovat přehnaně výraznými vzory nebo barevnými přívěsky. Při vrstvení vsaďte na jednoduchost a spojte třeba jednoduché řetízky nebo náramky, které vás přesto udělají nepřehlédnutelnými.

  • Je potřeba se u vrstvení něčeho vyvarovat?

Ano i ne. Vrstvení šperků není žádná věda, ale přesto je dobré si na některé maličkosti dávat pozor. Pokud vás vrstvení zaujalo, je vhodné se vždy zaměřit nejlépe na jeden druh šperku. Milujete prstýnky? Není nic jednoduššího, než si pro vrstvení vybrat právě je. Rádi nosíte náramky? Vezměte si jich rovnou několik a dolaďte svůj outfit k dokonalosti. Nikdy nevrstvěte vše najednou. Jestli už máte na krku více řetízků, jistě budou stačit v uchu jedny náušnice. Nic se totiž nesmí přehánět a platí to také u samotného vrstvení. Pokud byste totiž vrstvili více šperků najednou, snadno by mohlo dojít k tomu, že celkový dojem bude přehnaný a nesplní svůj účel.

Nezapomeňte, že vrstvení šperků není pouze zálibou žen. I muži se rádi zdobí šperky a i samotné vrstvení je u nich velmi oblíbené. Největšímu zájmu se těší samozřejmě pánské náramky a pánské řetízky. Muži rádi kombinují nejen různé drahé kovy, ale současně také materiály a vypadá to velmi zajímavě.

Vrstvení šperků sice není novým trendem, ale je pravda, že postupem času získává více na volnosti. Dá se totiž říci, že u něho neplatí téměř žádná pravidla a ženy i muži mohou vrstvit jednotlivé druhy dle libosti. Základem je pouze jediné - vždy se to musí líbit vám. Proto kombinujte, vrstvěte a užívejte si krásu šperků klidně i ve větším množství. Každopádně to za to stojí. 

Jak na vánoční zásnuby

Vánoce jsou svátkem lásky – ať už lásky mezi partnery, mezi členy rodiny, mezi přáteli nebo lásky mezi lidmi obecně. Je to perfektní období na požádání o ruku vaší drahé polovičky. Pokud jste si vybrali vánoční zásnuby, máte již předem zaručenou romantickou atmosféru. Vánoční světla, svařené víno, hřejivé objetí a jmelí na stropě, jediná otázka může takový večer udělat speciálním. A udělat to můžete na mnoho způsobů – od intimních nápadů, které mají speciální význam pro vaši polovičku až po gesta, která jsou o něco propracovanější a velkolepější.

Proč žádat o ruku na Vánoce

  • Proč žádat o ruku na Vánoce?

Vánoční zasnoubení mají dokonalé načasování. Není lepší způsob, jak zlepšit večer pro celou rodinu než nový přírůstek do rodiny. Jste obklopeni lidmi, kteří vás milují a jsou tu vždy pro vás, budou jistě nadšeni, když se jako první dozví o vašich zásnubách. Jste-li sebevědomý člověk, můžete dokonce vaši partnerku požádat před celou rodinou a přáteli. Bude to dokonalý projev vaší lásky, o který se můžete podělit s nejbližšími. Chcete-li nechat tento výjimečný moment jen mezi vámi dvěma, odtáhněte svou milovanou na procházku na čerstvý vzduch. Příležitostí je mnoho, stačí mít odvahu.

Kouzelná atmosféra je klíčová. Nelze popřít, že vánoční období oplývá nádhernou výzdobou a krásnými vzpomínkami. Neopakovatelné momenty vašich zásnub budou tak zvěčněny s nádhernou výzdobou v pozadí. Nejoblíbenější výzdoba ze všech je jmelí, které spojuje páry od nepaměti. Můžete si zahrát na velkého romantika a partnerku požádat pod jmelím.

Vánoční zásnuby mohou pro vás znamenat také novou kapitolu v životě. Konec roku často souvisí ruku v ruce s předsevzetím toho, čeho chceme nového roku dosáhnout. Může to být slib věčné lásky nebo šance na změnu vašich chyb, které vám komplikují život. Takovému závazku vaší milované jako je věčná láska a pomáhání s domácími pracemi neodolá žádná.

Neexistuje lepší dárek pod stromeček než žádost o ruku. Hezčí dárek jako vaše láska, oddanost a úcta ke své drahé polovičce v krabičce ani neexistuje. Perfektní zorganizování a zahrnutí celé rodiny do plánování vám ušetří čas i mnoho stresu. Potřebujete se jen pevně rozhodnout na způsobu, jakým chcete požádat vaši drahou o ruku. V tomto článku vám nabízíme pár tipů, jak takové požádání o ruku během Vánoc může vypadat.

  • Jak požádat o ruku na Vánoce

Pokud jste se definitivně rozhodli pro vánoční zásnuby, musíte si pořádně promyslet, jak ten nápad zrealizujete. Pokud hledáte nějaké jedinečné romantické nápady na vánoční zásnuby, máme pro vás několik tipů, které by vaši drahou ohromily.

  1. Zásnubní kalendář - Překvapte svou milovanou romantickým adventním kalendářem. Na každý den jí darujete nějakou drobnost, zda připomenete vaše dobré chvíle a na 24. den ji překvapíte nevšední žádostí o ruku. DIY adventní kalendář šitý na míru vaší drahé polovičce se stane nezapomenutelným zážitkem, na který budete vzpomínat ještě dlouhá léta.
  2. Nová dekorace na stromku - Pokud má vaše partnerka obzvláště ráda vánoční období určitě ji nadchne tento nápad. Každý bude očekávat prsten pod stromečkem, ale nikdo by nečekal prsten na stromku. Znovu na tom budete muset zapracovat sám a zahrát si na kutila. Musíte zaručit, že prsten ze stromu náhodně nespadne a že vaše partnerka ozdobu neobjeví až do osudného dne. Proto by bylo nejlepší ho tam dát teprve tehdy, když ji budete chtít požádat o ruku. Přitáhnete si partnerku blíže ke stromku a zeptáte se jí, jestli si nevšimla něčeho nového. Zatímco ona bude zkoumavě hledět na stromeček, vy pokleknete na zem a vyslovíte ta kouzelná slova.
  3. Romantická procházka – Tento nápad se hodí zejména pro páry, které mají v okolí nějaké pěkné vyhlídky nebo romantická místa pro dva. Může to být i místo, které pro vás dva hodně znamená, jako například místo kde jste se poznali, místo kde jste si poprvé řekli, miluji tě, cokoli co pro vás dva hodně znamená, musí to však být místo, ke kterému umíte dojít. Nádherný výhled, intimní atmosféra, jen vy dva, dokonalá podmínky pro žádost o ruku.
  4. Vánoční světla - Žádost o ruku psaná vánočními světly je v poslední době docela oblíbený nápad mezi dámami. Vánoční osvětlení je nedílnou součástí tohoto kouzelného období a jeho zahrnutí do vašeho návrhu jistě rozzáří úsměv na tváři vaší partnerky. Pokud na poslední chvíli neseženete světla, přece jen jsou to Vánoce, všechny už jsou dávno na stromku, můžete tento nápad zrealizovat se svíčkami. Třeba být jen opatrný a vyhláskovat slova ,,Vezmeš si mě?“ ve velkolepém stylu. Klíčová je však poloha světel či svíček, musíte se ujistit, že když přistoupí k vám, neuvidí jen spoustu světel. Bylo by skvělým nápadem, kdybyste ji vzali na nějaké vyvýšené místo, zatímco by tento nápad pomohla zorganizovat rodina.
  5. Romantická snídaně do postele – Kdo z nás nemiluje snídani do postele? Chutnému jídlo rovnou do postele neodolá žádná. Opatrně umístěte prsten na povšimnutelné místo, například na růžičku a prezentujte své milé. Také se můžete vyslovit pomocí hrníčku s kávou či čajem. Můžete položit otázku, aniž byste ji skutečně museli položit díky hrníčku se skrytým odkazem.
  6. Vánoční hledání pokladu – Po Vánoční večeři můžete zorganizovat vánoční verzi hledání pokladů. Skvělým nápadem je zakomponování rozdávání dárků s hrou. Celá hra se ukončí nejdůležitějším dárkem, ke kterému vede celá hra.
  7. Milé odkazy – Romantický způsob jak přivést vaši partnerku až k slzám je dárek skutečně od srdce. Dar, který uděláte vlastnoručně a do kterého dáte všechno své srdce i čas, je ten nejkrásnější a vaše partnerka ocení nejvíc. Vytvořte mísu s odkazy pro vaši drahou. Odkazy mohou být různé, ať už si vyberete všechny důvody, proč s ní chcete být, nebo zda vytvoříte odkaz na každý den, odkdy se spolu znáte, nebo vytvoříte kupóny pro vaši milou s úkoly, které víte, že nenávidí dělat.
  8. Nezapomenutelné lyžování - Pokud vaše drahá miluje lyžování na svahu je tento nápad ten pravý pro vás. Každoroční plánování lyžování o Vánocích můžete letos ozvláštnit. Partnerku opravdu překvapíte. Romantičtější prostředí jako zasněžené hory, útulná chata a teplý krb ani neexistuje. Musíte jen dávat extra pozor, abyste ho neztratili během lyžování.

Pokud se vám ani jeden z nápadů nezamlouval nebo má pro vás Silvestr větší význam, jako například první setkání, první polibek, první objetí, začátek vztahu, máme pro vás ještě jeden okouzlující nápad. Počkejte, až hodiny odbijí půlnoc a první ohňostroje vyjdou na oblohu, poklekněte na jedno koleno a začněte Nový rok s vaší drahou polovičkou už jako snoubenci.

Jak vybrat zásnubní prsten

  • Jak vybrat zásnubní prsten

Pokud svou partnerku opravdu milujete, už určitě přemýšlíte, jak udělat zásnubní den dokonalým. Potřebujete vědět mnoho informací o partnerčiných preferencích, co se týče šperků, velikost jejího prstu a vaši finanční situaci. Možná jste si o tom všem už s partnerkou otevřeně povídali, pokud však ne, je dobré si s sebou na výběr prstenu vzít někoho blízkého vaší drahé, kdo to bude vědět, co má ráda. Musíte opravdu dbát na preference vaší partnerky, přece jen bude tento prsten nosit po zbytek života s vámi. Neumíte si představit, kolik informací potřebujete o zásnubních prstenech vědět? Pomůžeme vám s výběrem zásnubního prstenu. Dozvíte se toho hodně o prstenech a možná vám také pomůže ve výběru.

Jak jsme již zmiňovali, jsou jisté informace, které potřebujete získat od partnerky, co se týče zásnubního prstenu. Jednou z nich je také velikost prstenu, který jí navlečete. Možná jste si o zásnubách ještě nemluvili, takže její velikost nebudete vědět. Tady padne vhod její nejlepší kamarádka, která to buď už ví, nebo to umí nenápadně zjistit. Ponechme si měření jejího prstu ve spánku jako plán B, přece jen nechceme ji vystrašit. Připravili jsme pro vás průvodce velikostí prstenů.

Konečně se dostáváme k samotným zásnubním prstenům. Vše v naší nabídce je cenově dostupné a kvalitní zároveň. Nabízíme minimalistické prsteny i výraznější prsteny s různými zirkony či perlami.

V naší nabídce si můžete vybrat také krabičku pro vás prsten. Všechny zásnubní prsteny jsou odesílány v typické dárkové krabičce zdarma, pokud však chcete ohromit něčím nevšedním, vyberte jí jednu z našich atypických krabiček z nabídky.

Nejprodávanější zásnubní prsteny:

.