Stříbrné šperky pro každodenní nošení
Stříbrné šperky pro každodenní nošení
Šperky nejsou pouze doplňkem pro významné dny v našem životě. Nikde není řečeno, že se jimi máme zdobit, pouze pokud vyrážíme na společenskou akci, do restaurace, kina, za přáteli nebo na důležité jednání.
#ShowMore#
Čím dál častěji jsou běžnou součástí každého dne, který trávíme třeba pouze doma na gauči. Nosit šperky denně není žádný hřích, ale spíše radost. Pro hodně z nás mají i památeční význam, takže by byla škoda je nechat ležet někde v šuplíku.
Můžeme si je pořídit i jen tak a nemusíme čekat, až je dostaneme k nějaké zvláštní příležitosti. Výběr šperků je veliký a na nás je jen otázka, z jakého materiálu bude ten náš vyvolený. Mezi oblíbené kovy patří nejen zlato a stříbro, ale i platina a chirurgická ocel. Každému vyhovuje něco jiného, ale často lidé volí právě zmíněné stříbro. To je vhodné na každodenní nošení a jeho cena je oproti zlatu velmi příznivá.
Dá se říci, že všechny. Hodně zdobené by mohly při každodenních činnostech samozřejmě překážet, ale to už je na každém. Hodí se určitě náušnice, které jsou už prakticky stálou součástí mnoha žen i mužů. Každopádně také řetízky, náramky i prsteny, které se často nesundávají ani během spánku. Zdobit se můžete všemi šperky, pouze je třeba se o ně starat tak, jak si zaslouží. Škodí stříbrným šperkům voda? Šperky si s vodou opravdu nerozumí. V souvislosti s vodou se u stříbra hovoří dokonce o jeho černání. Za ním stojí oxidace, což je běžná reakce stříbra nejen na vodu, ale také pot. Ovšem je důležité vědět, že černání není žádnou závadou, ale naprosto běžnou vlastností tohoto kovu. Lze ho oddálit pravidelným čištěním šperku a také tím, že ho nebudeme vystavovat častému kontaktu s vodou. Pokud jsou stříbrné šperky ošetřeny rhodiovou či platinovou vrstvou, pár minut například ve sprše jim tolik neublíží. Ale velký pozor je potřeba dávat na chlorovanou vodu v bazénech a při úklidu, protože chlór obsahují také dezinfekční a bělící prostředky.
Buďte opatrní i při používání laku na vlasy. Chemické látky šperkům škodí, proto si je nasazujte ideálně až po použití prostředků, které je obsahují. Při sportu je raději také odložte. Jak už víte, škodí jim pot a současně jim hrozí i mechanické poškození.
Rhodium je nejen stálý, ale také tvrdý kov, který má stříbrný lesk a chrání šperky proti poškrábání a nečerná při kontaktu s chemickými prvky v ovzduší. Když je jím šperk pokrytý, zvyšuje se jeho lesk i odolnost vůči vnějším vlivům. Jeho vrstva se ovšem vlivem mechanického působení postupně zmenšuje, ale je možné jeho opětovné rhodiování s pomocí klenotníka.
Stříbru je potřeba věnovat odpovídající péči. Ovšem čemu ne? Důležité je jeho čištění, které snadno a s opatrností zvládnete i doma. Pomohou vám nejen speciální čistící hadříky, ale také obyčejné pomůcky, které jistě doma máte - jak doma vyčistit stříbro. Stříbrné šperky je nejlepší uchovávat ve šperkovnici bez toho, aby se navzájem dotýkaly. Nejsou zde totiž vystaveny vzduchu a oxidaci a je to ideální místo, protože je suché a tmavé.
Když budete dodržovat těchto pár věcí a současně se budete vyvarovat výše zmíněným, tak vám stříbrné šperky vydrží opravdu dlouho krásné. Můžete je tak klidně nosit každý den a užívat si jejich krásu a výjimečnost.
Dárkovou krabičku od nás obdržíte zdarma!